Štěpán Rak - světový kytarový virtuos.

Štěpán Rak - světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění.

 
 

Novinky a něco navíc ...

 

Ohlednutí za koncertem s Jitkou Hosprovou, který se konal 4. dubna 2017 - text bude doplněn :)


Ohlednutí za koncertem s Jitkou HosprovouOhlednutí za koncertem s Jitkou HosprovouOhlednutí za koncertem s Jitkou Hosprovou
Nově naleznete v našem E-shopu knihu od Štěpána Urbana - Dvanáct znamení lásky.

Dosavadní literární tvorba profesora Štěpána Urbana si získala čtenáře u nás i v zahraničí. Nejinak tomu jistě bude i s knihou „Dvanáct znamení lásky“, kterou psal autor sobě i svým čtenářům pro radost. Je určena pro chvíle odpočinku, ale zároveň poslouží i k hlubšímu zamyšlení nad znameními zvěrokruhu a významem jejich sdělení pro člověka. „Dar svobodné vůle,“ říkával Štěpán Urban, „nám byl poskytnut především proto, abychom se dokázali ovládat a žít etičtěji. Takové je hlavní poslání astrologie.“ Lidé by se měli častěji dívat ke hvězdám a vnímat jejich jas. Možná by se jim potom i mnohá tajemství vesmíru zdála být jasnější.

Předmluva a spolupráce na knize Štěpán Rak.


Dvanáct znamení lásky - NOVINKA V E-SHOPU

více info na: www.stepanrak.cz/cd-stepan-rak.html


Milí přátelé,
přeji vám všem do Nového roku jen to to nej nej nej, z nichž to opravdové NEJ je zdraví. Krásný a úspěšný rok 2017:)
Štěpán Rak


Ps. jako malý dáreček do Nového roku přijměte 2 ohlédnutí za loňskou a předloňskou Lucernou.Štěpán Rak and Wihan Quartet
Lucerna big hall 20.12. 2016 world premiere

Štěpán Rak and Wihan Quartet
Lucerna big Hall 21.12.2015 didjeridooVážení přátelé, 

v případě zájmu o koncerty prof. Štěpána Raka kontaktujte prosím paní Janu Marshall:
Koncertní management:
Jana Marshall
telefon: +420 731 655 897
e-mail: jana.marshall@seznam.cz
Nábřeží SPB 452/22
708 00  Ostrava-PorubaZajimavé ohlednutí za dosavadním soukromým i uměleckým životem Štěpána Raka. Zveřejněno u příležitosti výročí 70-tých narozenin. V dokumentu naleznete zajimavé rozhovory, fotografie, přehled dosavadní tvorby i zdravice gratulantů, např. od Dagmar Havlové, Jitky Hosprové, Hany Maciuchové a dalších .... (pdf dokument)Dokumenty:    
Štěpán Rak - zajimavé ohlédnutí  - dokument pdf      V pondělí 21. prosince se v sálu pražské Lucerny konal výjimečný Vánoční koncert k životnímu jubileu 70 let kytaristy Štěpána Raka. Vyprodaná Lucerna tleskala vestoje a Živnostenské listy jako hlavní mediální partner byly samozřejmě u toho.


více info na: www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2993-stepan-rak-oslavil-zivotni-jubileum-ve-vyprodane-lucerne
„Ten Rak - ten umí snad všechny akordy v republice…!“ hodnotili prý kdysi s uznáním folkoví bardi ohromující vystoupení kytaristy Štěpána Raka na festivalu Porta. Jeho účinkování na tomto fóru bylo jedním z charakteristických vybočení ze světa klasiky, jemuž se trvale vymyká, k němuž však současně stále touží patřit. Podobným vybočením byl i jeho narozeninový a vánoční koncert v pražské Lucerně 21. 12. Spíše než klasický program, v němž by šlo o dramaturgii či o interpretační finesy, to byl společenský večer plný hitů, muzikantské pospolitosti, krásných slov a velkých emocí. Mimořádný večer silné působivosti, oslavné setkání, show – ale naštěstí umírněná. Více se dočtete v celém článku, kliknutím na odkaz.


více info na: www.casopisharmonie.cz/komentare/rak-v-lucerne.html
Zábavná talkshow Václava Postráneckého přímo z moravského vinného sklípku s lidovými písněmi. 13.12.2015, Český rozhlas Dvojka


více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3528906
Velký rozhovor se Štěpánem Rakem pro magazín MF Dnes.
Celý rozhovor naleznete v pdf dokumentu.
Přeji hezké počtení. Váš Štěpán.


Můj život se zázraky - rozhovor pro MF Dnes


Dokumenty:    
Můj život se zázraky - rozhovor pro MF Dnes  - dokument pdf      Český rozhlas Dvojka - Noční Mikrofórum


Štěpán Rak hostem Aleny Kumstýřové v Nočním Mikrofóru 19.11.2015

více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3515463
Český rozhlas Vltava - Telefonotéka, 4.11.2015


více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3505828
ŠTĚPÁN RAK – Vánoční a sedmdesátinový mimořádný koncert Velký sál Lucerny
21.12.2015 od 19.30

Exkluzivní hosté:
DAGMAR HAVLOVÁ, HANA MACIUCHOVÁ, KAMILA MOUČKOVÁ, SOŇA ČERVENÁ, JITKA HOSPROVÁ, JAROSLAV HUTKA, JAN MATĚJ RAK, ALFRED STREJČEK, SPIRITUÁL KVINTET, HRADIŠŤAN a J. PAVLICA, PRAŽSKÉ KYTAROVÉ KVARTETO, WIHANOVO KVARTETO a další.

Mnoho desetiletí rozdává Štěpán Rak radost po celém světě svým originálním kytarovým přednesem a letos slaví nejen u nás, neuvěřitelnou sedmdesátku !

Velký sál Lucerny - skvělé místo pro takové vánoční a narozeninové setkání tohoto kytarového mága,  obohatí program také uvedení mimořádně vzácní hosté.

Světově uznávaný kytarový virtuos, skladatel a profesor Štěpán Rak spolu s významnými hosty, úžasný koncertní program připravený jen pro tuto příležitost, to jsou jistoty nádherného a srdečného předvánočního večera.

Vstupenky si můžete již teď rezervovat ZDE.


Vánoční a sedmdesátinový mimořádný koncert

více info na: www.ticketpro.cz/jnp/hudba/klasicka-hudba-operni-arie/1666401-stepan-rak-vanocni-a-sedmdesatinovy-mimoradny-koncert.html

Píseň od Pramene neboli Hedečská hymna zazněla na Hoře Matky Boží

Některé skladby vyžadují čas a velký zápas s inspirací. Ale jsou i takové, které se zrodí v jednom jediném okamžiku a jsou vlastně hotové. Ve svém životě mám takové skladby dvě: první byla Vzpomínka na Prahu, díky níž jsem projel skoro celý svět a získal darem jednu z nejlepších kytar světa (Grega Smallmana), a druhou je právě tato -  Píseň od Pramene. Zrodila se jednoho letního podvečera v Chalupě u pramene v Dolní Hedeči při pohledu na zapadajícím Sluncem ozářený klášter na Hoře Matky Boží. Od té doby jsem si přál ji tam zahrát a mé přání se splnilo 15.8.2015 na mém benefičním koncertě v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Štěpán Rak


více info na: www.youtube.com/watch?v=1dAbF-aRjSk&feature=youtu.be
Z včerejšího finálového koncertu mezinárodního kytarového festivalu v Brně - velký sál Nové radnice
Final concert at International guitar festival in Brno. Yesterday at New Town Hall


Milý Františku, tisíceré díky za nádhernou fotofokumentaci mého narozeninového koncertu na Cvilíně. Díky otci Sebastianovi za pozvání, díky vám všem za přenádhernou účast a nezapomenutelnou atmosféru:). Váš Štěpán Rak (dnes už sedmdesátinový mladík:)Významný český skladatel, kytarista a profesor pražské HAMU Štěpán Rak oslavil letos 8. srpna sedmdesátiny. K tomuto výročí je pořádáno mnoho koncertů u nás i v zahraničí. 
Jedním z nich bude i koncert 22. srpna od 18 hodin na magickém Dívčím Kameni u Českých Budějovic - na místě kam Štěpán Rak jezdí každoročně koncertovat a které miluje. 
Pro letošní vystoupení si připravil zbrusu nový program s názvem CESTA DO POHÁDKY, který si, jak sám říká, dal jako dárek ke svým kulatinám. 
Mezi jinými hudebně zpraconanými pohádkami zazní na přiklad Malá mořská víla, Gulliverovy cesty, Nekonečný příběh, či Strakonický dudák. 
Jste srdečně zváni

Charitativní sedmdesátinový koncert Štěpána Raka v klášteře Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží u Králík

 

Kytarista, skladatel a profesor HAMU v Praze Štěpán Rak oslavil 8. srpna benefičním koncertem na poutním místě Cvilín u Krnova své sedmdesáté narozeniny. Dalším obdobným počinem bude charitavní koncert 15. srpna v 18.30 v Klášteře Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží u Králík. Toto místo je poznamenáno pohnutou historií, když se v padesátých letech minulého století stalo těžkým internačním táborem pro nepohodlné duchovní. 
Štěpán Rak se rozhodl další ze svých sedmdesátinových koncertů darovat formou charity, jejíž výtěźek bude použit na opravy následků nedávné vichřice na Králicku. 
V programu podvečerního koncertu zazní jak loutnová a varhanní hudba v úpravě pro kytaru, tak Rakova skladba věnovaná biblickému králi Davidovi, ale zejména vybrané části z nové svity CESTA DO POHÁDKY, již si autor, dle vlastních slov, daroval ke svým kulatinám. 
Svět pohádek Štěpána Raka láká už od dětství a jak sám říká - v pohádkách nevítězí dobro silou zbraní, ani krvavou stečí, nýbrž jemným a tichým dechem lásky, díky čemuž pak ono zlo nebývá ani rozdrceno, ani popraveno, nýbrž napraveno...Český rozhlas Radiožurnál vysílal v den 70. narozenin Štěpána Raka jeho rozhovor s Vladimírem Krocem.


více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3446445
Benefiční koncert přímo v den 70. narozenin Štěpána Raka na poutním místě Cvilín u Krnova.

Krnov zažije mimořádnou hudební událost. Světový kytarový virtuos, skladatel, skvělý improvizátor Štěpán Rak koncertoval již na všech kontinentech. Viděl už pěkný kus světa, ale poutní místo Cvilín stále považuje za jedno z nejkrásnějších. Proto jeho přáním bylo uspořádat právě v poutním kostele na Cvilíně svůj narozeninový benefiční koncert. Bude to 8. srpna od 17 hodin.


více info na: m.denik.cz/bruntalsky_denik/c/stepan-rak-oslavi-narozeniny-koncertem-na-cviline-20150803.html
Štěpán Rak byl hostem Alfreda Strejčka v pořadu Českého rozhlasu 2 "Dobré ráno, Česko!"
Rozhovor s kytaristou Štěpánem Rakem. Za kulturními informacemi, výročími a hudbou. Moderuje Alfred Strejček.


více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3441927
Česká televize odvysílá cyklus pořadů k 70. narozeninám Štěpána Raka


více info na: www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr%5Bnadtitul%5D=%8At%ECp%E1n%20Rak%20%96%2070%20let
30.7. 2015 byl Štěpán Rak hostem Evy Kvasničkové (Kličkové) v oblíbeném pořadu "Je jaká je". Celý rozhovor si můžete poslechnout z archivního záznamu Dvojky Českého rozhlasu.

Štěpán Rak je historicky prvním profesorem kytary u nás. Pořádá spoustu koncertů, i těch charitativních, protože ctí heslo, že brát je dobré, ale dávat je víc. Za pár dnů oslaví kulatiny, jak jinam než benifičním koncertem. Bude u toho i jeho kamenná kytara?


více info na: www.rozhlas.cz/dvojka/jejakaje/_zprava/kytaroterapie-stepan-rak-zpiva-mantry-a-strunami-na-mramorove-kytare-rozezniva-dusi-kamene--1517365
S Janem Rosákem jsme předtočili rozhovor do pořadu „Tandem Jana Rosáka“. Můžete si jej poslechnout v pátek 31.7.2015 od 11 do 12 hodin na stanici Český rozhlas Region.


více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3440883
V posledním čísle (3/2015) magazínu Vlastní cestou vyšel rozhovor se Štěpánem Rakem. 


více info na: www.bernard.cz/cs/v-akci/magazin-vlastni-cestou/index.shtml


Dokumenty:    
Rozhovor pro magazín Vlastní cestou  - dokument jpg      22.5. od 19:15 hod. 


více info na: www.proglas.cz/detail-poradu/2015-05-22-19-15.html
Štěpán Rak se 28.-30. dubna zúčastní konkurzu kytaristů Moskevské státní konzervatoře v Peredělkinu, kde zasedne v porotě a 29. 4. vystoupí s koncertem. Zahraje též 27. 4. ve Vladimirské oblastní filharmonii.


více info na: moscow.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/kytarista-stepan-rak/
S vámi v Praze
Rozhovor s osobností. Odpoledne se Oldřich Burda setká s kytarovým virtuosem a skladatelem Štěpánem Rakem. V roce 2000 byl jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Letos oslaví významné životní jubileum. Jak bude slavit, co chystá pro své posluchače a žáky, a co by si chtěl v životě splnit?


více info na: www.rozhlas.cz/regina/program/#/2015-04-17

 

Štěpán Rak - on-line nabídka CD, knih, notových sešitů...

 

 


Životopis | Rozhovory | Koncerty | Pořady | Technika | Skladby | Fotogalerie | CD a e-shop | Video | Něco navíc... | Spolupráce | Kontakt | Pořadatel

 

  • Facebook profil Štěpána Raka
  • Youtube kanál Štěpána Raka

 

Copyright © 2018 Štěpán Rak
Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
website by » papaguy.netKudyznudy.cz - tipy na výlet