Štěpán Rak - světový kytarový virtuos.

Štěpán Rak - světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění.

 
 

Novinky a něco navíc ...

 

Milí přátelé, rád se pár slovy vrátím ke svému tradičnímu novoročnímu koncertu v kostele sv. Archanděla Michaela v Králíkách. Tento kraj mám rád a dokonce jedna třetina celého mého nového CD - Domov můj, byla díky vstřícnosti rektora duchovní správy kláštera pana Karla Moravce živě nahrána v nedalekém klášteře Dolní Hedeč. Nahrávka vznikla v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Ale ještě zpět k novoročnímu koncertu v Králíkách. Můj dík patří především otci Pavlu Plíškovi, který již několik let kostel k tomuto účelu propůjčuje. Rovněž tak děkuji i obecnímu úřadu v Králíkách za organizační stránku akce. Atmosféra v kostele, byla vzdor značnému chladu opět velmi vřelá. I tentokrát byl koncert pojat benefičně, a výtěžek z dobrovolného vstupné jsme poukázali Alfredu Strejčkovi na jeho rekonvalescenci.


více info na: youtu.be/fYVmrz3RGNo
Milí přátelé, již řadu let dělám vánoční koncerty ve Slezsku a na severní Moravě pod názvem NA ŠTĚPÁNA SE ŠTĚPÁNEM. Ten loňský v kostele sv. Václava v Ostravě jsem se rozhodl udělat benefičně a výtěžek věnovat na léčbu Alfreda Strejčka, jemuž onemocnění již přes rok brání v možnosti pódiového vystupování. Fred je úžasný a statečný bojovník a tak věřím, že jeho návrat na “prkna co znamenají svět”, je jen otázkou času. Věřím, že naše třicetiletá umělecká spolupráce, jež dala vzniknout 23 celovečerním pořadům, bude pokračovat dalšími krásnými projekty.

 Jsem rád, že nad koncertem převzal záštitu pan biskup Lobkowicz, který se vzdor svému pohybovému handicapu koncertu nejen osobně zúčastnil, ale program i moudrým slovem uvedl.

Děkuji i Martinu Žuchovi za fundovanou filmovou reportáž, již ve svém zpravodajství odvysílala TV Noe.


více info na: www.youtube.com/watch?v=1dHMUfyvhUA&feature=youtu.be
Štěpán Rak byl dnes, tedy 7. 1. 2019 hostem Dobrého rána. 

Jednotlivé vstupy v tomto pořadí:  
10, 11, 21, 22 a 23


Štěpán Rak hostem Dobrého rána, Česká televize, studio Ostrava

více info na: www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/419236100071001/obsah/666984-host-stepan-rak
Po dlouhých přípravách se Štěpán Rak rozhodl k vydání svého nového cd s názvem „Domov můj“. Inspirací mu bylo především sté výročí založení Československa, k němuž s Alfredem Strejčkem chystali 24. společný pořad Vivat Respublica, jehož nedílnou součástí měla být i fantazie na obě národní hymny. Štěpán Rak tuto kompozici pojal jako historickou anabázi vzniku obou hymen uvedených Fanfárami a reminiscencí na Hašlerovu melodii Ta naše písnička česká.

Jedinečným přínosem alba „Domov můj“ je však to, že poprvé v historii se ve dvou nahrávkách spojí dva světové unikáty, a to kamenná kytara z dílny Jana Řeřichy, kterou v roce 2006 věnoval Štěpánu Rakovi a autentická dřevěná kytara z roku 1830, kterou pro Jana-Matěje Raka zrestauroval Václav Svoboda.

K teplu domova patří nedílně i šálek čaje, vůně romantiky a pohádky, a právě toto vše je na novém disku Štěpána Raka bohatě zastoupeno. Autor se rozhodl natočit album živě pro zachycení autentické atmosféry, čímž si posluchači mohou plně vychutnat jedinečnou akustiku tří poutních kostelů (Žamberk, Neratov, Dolní Hedeč).

Předposlední ukázkou je krátká citace z mimořádně úspěšného hudebně-literárního pořadu Alfreda Strejčka a Štěpána Raka „Vivat Comenius“, který zhlédlo publikum ve 34 zemích 4 kontinentů. Na všech těchto koncertech zazněla jako přídavek „Vzpomínka na Prahu“. Právě tato skladba, symbolizující lásku k domovu, odstartovala před třiceti lety dlouholetou uměleckou spolupráci Štěpána Raka a Alfreda Strejčka, kterému je věnována.

NOVÉ CD Štěpána Raka - Domov můj - již v prodeji
Můžete objednávat v E-shopu, odkaz viz níže.


NOVÉ CD ŠTĚPÁNA RAKA –„DOMOV MŮJ“NOVÉ CD ŠTĚPÁNA RAKA –„DOMOV MŮJ“

více info na: www.stepanrak.cz/e-shop-stepan-rak-cd-domov-muj-stepan-rak-19.html


Dokumenty:    
NOVÉ CD ŠTĚPÁNA RAKA –„DOMOV MŮJ“ - dokument jpg      Krásný podzimní den všem přeji, 

níže je odkaz na video, pořízeno v Neratově, krásném to poutním místě, kde jsem letos v srpnu měl možnost vystoupit se synem Janem-Matějem. Na ojedinělém místě s originální kamennou kytarou. Jak jsem již dříve avizoval, z tohoto koncertu (a následující den v Dolní Hedeči) byla pořízena zvuková nahrávka, ze které vznikne nové CD. Toto by mělo vyjít koncem listopadu a o podrobnostech Vás budu informovat v nejbližších dnech. Věřím, že se máte na co těšit. 

Váš Štěpán


více info na: youtu.be/LBY7I1UIHs8
Milí přátelé, 

zdravím vás v tomto podzimním čase a rád bych vás pozval na pořad O hymně, který bude odvysílán na ČT ART již tuto sobotu 27. 10. ve 22:15 hod. Pro ty z vás, kteří nemohou, je připraven tento link:

https://youtu.be/Wv7ie_kfTUM


Váš Štěpán 


více info na: www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr%5Bnadtitul%5D=Ve%202.%20p%C5%99est%C3%A1vce
Krásný den všem, 

pro všechny příznivce Českého Rozhlasu Dvojka zde umístěn odkaz - záznam z Nočního Mikrofóra, kde jsem s radostí přijal pozvání Jana Cimického a měl možnost tak strávit krásný noční čas. 

Přeji příjemný poslech.
Váš Štěpán


Noční Mikrofórum s Janem Cimickým Noční Mikrofórum s Janem Cimickým Noční Mikrofórum s Janem Cimickým Noční Mikrofórum s Janem Cimickým

více info na: dvojka.rozhlas.cz/host-kytarista-a-skladatel-stepan-rak-7629160#player=on
Milí přátelé, děkuji za Vaši přízeň i zpětnou vazbu. Dnes bych Vás rád zpětně upozornil na možnost shlédnutí záznamu pořadu Sama Doma, ve kterém jsem měl možnost vystoupit společně se svým synem Janem-Matějem Rakem minulý pátek 14. září 2018. Byla to příjemná půlhodinka ve studiu České televize Ostrava a mimo jiné jsme s Matějem hovořili o nadcházející velké událostí, která se koná již tuto sobotu 22. září na Zámku v Šilheřovicích a kde máme oba tu možnost vystoupit se svým programem a přispět tak k oslavě stého výročí založení Československa.


Za pozvání do studia děkuji a Vám, kteří jste neměli možnost sledovat, posílám odkaz níže a moc se těším na setkání v Šilheřovicích v sobotu 22. září 2018.

Váš Štěpán
ps. mé vystoupení začíná již od 17:00 hod.


Štěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio OstravaŠtěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio OstravaŠtěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio OstravaŠtěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio OstravaŠtěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio OstravaŠtěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio OstravaŠtěpán Rak hostem pořadu Sama doma, Česká televize, studio Ostrava

více info na: www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/418236100171010/

PRAVÝ PRVOREPUBLIKOVÝ VEČER aneb Československá swingová tančírna

přijďte oblečeni v dobovém a užijte si tuto výjimečnou akci

Pořad Domov můj...
Štěpán Rak vystoupí s pořadem věnovaným 100 let výročí vzniku Československa

Oslavte letošní 100. výročí založení Československa stylově a navštivte jedinečnou akci, kde zahrají na jednom pódiu hvězdy swingu z Česka i Slovenska. Můžete se těšit na Ondřeje Havelku a Jeho Melody Makers a Bratislava Hot Serenaders (SK), Shadde Yadda s Dájou Šimíčkovou. Dále vystoupí kytarový virtuóz Štěpán Rak a kytarista Jan-Matěj Rak. Uvidíte i Light Art, nebo-li živé malování na plátno v podání Lukáše Krče z dílny světově uznávaného umělce Alexe Dowise. Akce se uskuteční v nádherném zámeckém parku a na nádvoří zámku Šilheřovice. Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý doprovodný program. Můžete se těšit na dobovou módní přehlídku, historická vozidla, velocipedy, hasičskou přehlídku, fotokoutek, dobové líčení a účesy, tvůrčí dílničky pro děti, stánky s občerstvením. Budete mít také možnost vyzkoušet golf na menším hřišti u Loveckého zámečku, kde budou připraveni instruktoři i s vybavením, nic tedy nepotřebujete. Celá akce se uskuteční v dobovém oblečení, přijďte i Vy v dobových šatech, podpoříte tak atmosféru a přeneste se do doby před sto lety. Večer moderuje houslista, zpěvák, herec a moderátor Martin Zbrožek.


místo: ZÁMEK ŠILHEŘOVICE, nádvoří, celý areál včetně zámeckého parku
termín: sobota 22. září 2018

dále vystoupí:

  • Ondřej Havelka a jeho Melody Makers – program „TANČÍRNA“
  • Bratislava Hot Serenaders (SK)
  • Jan-Matěj Rak
  • Lukáš Krč z dílny Alexe Dowise - malování světlem, Light Art
  • Shadde Yadda - Dája Šimíčková a další

Večer moderuje houslista, zpěvák, herec a moderátor Martin Zbrožek.
Vstupenky v předprodeji v síti Ticketmaster.cz


PRAVÝ PRVOREPUBLIKOVÝ VEČER aneb Československá swingová tančírnaPRAVÝ PRVOREPUBLIKOVÝ VEČER aneb Československá swingová tančírnaPRAVÝ PRVOREPUBLIKOVÝ VEČER aneb Československá swingová tančírnaPRAVÝ PRVOREPUBLIKOVÝ VEČER aneb Československá swingová tančírnaPRAVÝ PRVOREPUBLIKOVÝ VEČER aneb Československá swingová tančírna

více info na: www.vyroci-republiky.cz/
Milí přátelé,
děkuji za Vaši přízeň i zpětnou vazbu. Dnes bych Vás rád upozornil na CD Spirála moudrosti, které je v nabídce na těchto stránkách. Doplnili jsme nově popis tohoto zajímavého CD, přidali audio ukázku a dočasně snížili i jeho cenu. Pokud Vás toto CD zaujalo a rádi byste ho měli doma, můžete si ho jednoduše objednat v sekci CD - shop.

Přeji všem krásné letní dny. 
Váš Štěpán


CD Spirála Moudrosti - Štěpán Rak, Alfred Strejček, Jitka Molavcová

více info na: www.stepanrak.cz/e-shop-stepan-rak-cd-spirala-moudrosti-7.html
Krásný den všem přeji, níže jsou odkazy na videa pořízena v Neratově a  Dolní Hedeči.
Ať vás těší. 

Váš Štěpán


více info na: www.stepanrak.cz/video.html
Krásný den všem přeji, 

rád bych Vás pozval do fotogalerie na svých stránkách, kde jsou nově zařazeny oceněné snímky a informace o nich. Průběžně budou doplněny.
Přeji, ať Vás těší.

Hezké léto, Váš Štěpán. 


více info na: www.stepanrak.cz/stepan-rak-fotogalerie-9.html#show
Můj letošní pobyt v polském TRZĘSACZU byl velmi příjemný po všech stránkách. Především děkuji za opětovné pozvání na tento skvělý mezinárodní kytarový festival na pobřeží Baltu. Měl jsem možnost vystoupit v úvodním večeru a vzdor koncertnímu “maratonu” to bylo velmi vřele a spontánně přijato. Stejně tak dobrý pocit jsem měl během své přednášky o pětiprstové technice pravé ruky, o níž je ve světě velký zájem. Talentovaná mladá kytaristka Olga Zdanovskaya nám také zahrála mou virtuózní skladbu Hora, s níž pak získala první cenu na mezinárodním kytarovém festivalu ve Zruči nad Sázavou v Čechách. Děkuji za skvělou organizaci a vstřícnou atmosféru vedení festivalu.
Přeji všem krásné letní dny. 
Váš Štěpán


Polsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZUPolsko - Mezinárodní kytarový festival v TRZĘSACZU
Ve čtvrtek 12. 7. 2018 byl Štěpán Rak hostem Dobrého rána v České televizi, studio Ostrava. Pokud jste nestihli sledovat Dobré ráno, můžete využít možnosti přehrát si video zpětně. Odkazy na jednotlivé vstupy Štěpána Raka v Dobrém ránu naleznete níže. Hned v prvním vstupu dostala prostor kytara. V dalším vstupu vás Štěpán Rak zve na akci PRAVÝ PRVOREPULIKOVÝ VEČER, která se uskuteční v sobotu 22. září 2018 na zámku v Šilheřovicích, na níž vystoupí s novým pořadem Domov můj... Více informací o této akci naleznete v sekci koncerty a na webu www.vyroci-republiky.cz
Neméně důležitou informací je pozvánka na dva výjimečné koncerty na poutních místech, při nichž bude pořízena zvuková nahrávka a následně vydáno CD Štěpána Raka. Jedná se o Neratov -  pátek 10.8.2018 a Dolní Hedeč - sobota 11. 8.2018. Více informací opět najdete v sekci koncerty. Přejeme příjemný poslech, krásné léto a těšíme se na shledání na koncertech Štěpána Raka.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/418236100071069/obsah/631470-ziva-hudba-stepan-rakŠtěpán Rak v Dobrém ránu v České televiziŠtěpán Rak v Dobrém ránu v České televizi

více info na: www.vyroci-republiky.cz
Milí přátelé, říká se „pozdě, ale přece“. Nicméně bych se rád postupně vrátil k několika svým restům z nedávné minulosti. Jedním z nich je Moldavsko, kde jsem v přenádherném varhanním sále v hlavním městě Kišiněvě měl dva kytarové recitály a v sále konzervatoře pak přednášku o své pětiprstové technice hry pravé ruky. Všechny akce se setkaly s velkým zájmem a jsem rád, že se připravuje nové pozvání. K velkým zážitkům patřila i návštěva skalního kláštera Orheiul Vechi, kterou pro mne pořadatelé připravili jako překvapení. Děkuji moc za pozvání i skvělou organizaci paní Tatyaně Kotelnikove.

Štěpán Rak


MoldavskoMoldavskoMoldavskoMoldavskoMoldavskoMoldavskoMoldavskoMoldavskoMoldavsko


Dokumenty:    
Moldavsko - dokument jpg      


Milí přátelé, moc si vážím pozvání ke koncertnímu účinkování v rámci prestižního mezinárodního kytarového festivalu Johanna Kaspara Mertze v Bratislavě. 
Má koncertní podoba společného pořadu s Alfredem Strejčkem VIVAT COMENIUS zazní zítra od 19 hodin v klášteře Klarisek. 
S tímto projektem jsme projeli 34 zemí 4 kontinentů. 
Váš Štěpán


více info na: www.jkmertz.com/sk/koncert/vivat-comenius-stepan-rak
DOMOV MŮJ - koncertní projekt, který je mým příspěvkem ke stému výročí vzniku Československa. V pořadu zazní kytarová zpracování jak oblíbených písní T. G. Masaryka (Teče voda teče a Ach synku, synku), tak i slavných Hašlerovek (např. Vltavo, Vltavo a Pětatřicátníci). Jelikož lípa je českým státním symbolem, zařadil jsem do programu i své variace Tanec kolem lípy. Vzhledem k tomu, že letos slavíme s Alfredem Strejčkem i 30. výročí naší krásné a plodné spolupráce (během níž vzniklo 24 celovečerních pořadů), zazní na koncertě i skladba, která nás prvně umělecky spojila a která mne provází po celém světě - Vzpomínka na Prahu (na text básně Vítězslava Nezvala a s volným zpracováním závěru Smetanovy Vltavy).  Jako závěrečné číslo pořadu jsem si připravil fantasii na naši i slovenskou národní hymnu.

----------------------------------------

VŮNĚ SENA A BENZÍNU
- společný pořad s Janem-Matějem Rakem
Do pořadu jsem zařadil především své skladby z cyklů Chvála čaje a Vůně. Mezi jiným zazní například Vůně heřmánku, Vůně lípy, Vůně levandule, Vůně jasmínu. Z čajů pak například Gyokuro, Earl Grey, nebo Darjeeling.  Celý tento pořad je založen na kontrastu. Na jedné straně nostalgická atmosféra čajoven a přírodních vůní, na straně druhé pak burácející svět závodních motorů prosycených typickým odérem Benzinu, či nafty. Věřím, že vás tento pořad (provázený průvodním slovem obou protagonistů) potěší i pobaví.

Místa a data konaní těchto pořadů naleznete v sekci koncerty.
http://www.stepanrak.cz/koncerty-stepan-rak.html


Zaujal Vás tento pořad a jste pořadatel akcí ?
Domluvte si termín i u Vás.


více info na: www.stepanrak.cz/kontaktni-informace.html

Street Photo - 2. místo v týdenní výběruFotografie Štěpána Raka se stala titulní fotografií skupiny Mobilní fotografie Mobilní Fotografie CZ/SKVítězné foto skupiny The Best Of The Universe of Color Photography


Vítězné foto skupiny The Best Of The Universe of Color PhotographyDalší z foto úspěchů :)


The Best of The Universe of Color Photography

Foto skupiny Special focus - fotografická skupina
Nové fotoúspěchyNové fotoúspěchyNové fotoúspěchy

Další foto úspěch
Nový foto úspěch
Dokumenty:    
Nový foto úspěch - dokument jpg      
Foto


Dokumenty:    
Foto  - dokument jpg      
Jedna z oceněných fotografií
Dokumenty:    
Jedna z oceněných fotografií - dokument jpg      Gallery of the Best street Photography in the World


více info na: www.facebook.com/stepan.rak.5/posts/1872886096063791


Dokumenty:    
Nový foto úspěch - dokument jpg      

Dokumenty:    
Další foto úspěch:-) - dokument jpg      
 

Štěpán Rak - CD Domov můj

 

 


Životopis | Rozhovory | Koncerty | Pořady | Technika | Skladby | Fotogalerie | CD a e-shop | Video | Něco navíc... | Spolupráce | Kontakt | Pořadatel

 

  • Facebook profil Štěpána Raka
  • Youtube kanál Štěpána Raka

 

Copyright © 2018 Štěpán Rak
Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
website by » papaguy.netKudyznudy.cz - tipy na výlet