Štěpán Rak - světový kytarový virtuos.

Štěpán Rak - světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění.

 
 

E-shop - Štěpán Rak

 


Spirála moudrosti - Štěpán Rak e-shop

DÁREK K NÁKUPU v hodnotě Kč 150

Spirála moudrosti
Štěpán Rak, Alfred Strejček, Jitka Molavcová CD nabízí jedinečnou zvukovou podobu myšlenek inspirovaných vizí naší přední jasnovidky Jaroslavy Urbanové. CD Spirála moudrosti vzniklo na podkladě stejnojmenné knihy Jaroslavy Urbanové, známé svými schopnostmi pohybovat se světy “mezi nebem a ... více info »

Nejen CD od Štěpána Raka, Alfreda Strejčka, Jana-Matěje Raka, ...


V této sekci naleznete všechna dostupná CD od Štěpána Raka a knihy. Udělejte radost sobě, ale i přátelům.
CD a knihy je možné přímo objednat v této sekci. Objednané zboží Vám bude zasláno do 2 týdnů Českou poštou.
» Nákupní a reklamační řád.

Štěpán Rak   Skladba s ukázkou.

 

 
Staročeské vánoce - Štěpán Rak e-shop

NOVINKA NA E-SHOPU
Vánoční muzicírování z 19. století aneb jak se o Vánocích slavilo před 200 lety. Soubor vtipných, svižných, přesto zapomenutých koled z různých konců republiky vypátrala a pro toto album zaranžovala zpěvačka Kateřina Kosová. V sestavě housle, violoncello, příčná a zobcová flétna se podařilo zachytit atmosféru Vánoc ve venkovské chaloupce 19. století.

Nahrávka je protkána četbou vánočních textů J. Vrchlického, F. Šrámka, J. Čepa, B. Bridela a evangelia v mistrovském podání Alfreda Strejčka. Neznámá kresba Josefa Lady na titulní straně zve k poslechu vánočního CD, jaké dosud na trhu nebylo.


Rok vydání: 2016
Cena: Kč 229,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Hrejme dále - audiokniha - CD mp3 - Štěpán Rak e-shop

NOVINKA NA E-SHOPU
Hrejme dále ... aneb Jak jsme přežili osobní katastrofu. Dva umělci, současně dva sportovci. Jedna zákeřná choroba. Dva strhující příběhy o pevné vůli a cestě za návratem do normálního života. Čtou Alfred Strejček a David Vávra. Úvodní rozhovor vede Jan Kovařík. Hudební doprovod Štěpán Rak a Raven.

V roce 2020 vydal Alfred Strejček společně s Davidem Vávrou knihu s názvem Hrejme dále. Nyní přichází tato kniha jako audionahrávka, samozřejmě v podání nezaměnitelného hlasu Alfreda Strejčka a v podání Davida Vávry.

Natočeno 5.7.2022 v Šarlota Resort Prosečnice, formát - mp3 na CD nosiči, celkový čas: 2 hodiny 30 minut.


Rok vydání: 2022
Cena: Kč 269,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Ten vánoční čas - Štěpán Rak e-shop

Nově vydané CD v původním obale. Nádherný dárek pro všechny blízké.

Nahrávka vánočních koled představuje interpretačně unikátní projekt. Kytara, něžně rozjímající, ale nepostrádající nic ze Štěpánových předností, spojuje koledy české, moravské s vánočními písněmi Severní Ameriky i nejznámějšími melodiemi středoevropského regionu.


Rok vydání: 1999
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Radostné zvěstování (vánoční koledy v úpravě pro sólovou kytaru), Štěpán Rak - Štěpán Rak e-shop

„Předkládám vám tentokrát úpravy těch nejkrásnějších vánočních písní a koled, které provázely celé mé dětství a jejichž půvab a intenzita prožitku zůstává neméně silná i v období, jak s humorem říkám i mého "dědství".

Na rozdíl od někdejšího alba Ten vánoční čas, jsou tato zpracování vánočních melodií vytvořena s ohledem na snazší hratelnost. Přesto jsem ponechal jistou stupnici obtížnosti od zcela jednoduchých až po poměrně náročné. Ale i ty lze při zodpovědném nácviku dobře zahrát. Věřím, že vám i vašim blízkým přinesou chvíle radosti, klidu, míru a pohody, tak jak to k času vánočnímu náleží."

Váš Štěpán Rak


Rok vydání: 2019
Cena: Kč 200,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Vánoční rozjímání - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak a Alfred Strejček

Rozjímejte ve vánočním čase se Štěpánem Rakem a Alfredem Strejčkem. Hezké Vánoce Vinšujeme vám ....


Rok vydání: 2010
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Song for David - Štěpán Rak e-shop

Milí přátelé,
tuto živou nahrávku jsem pro Vás natočil ihned po svém návratu z vyčerpávajícího turné po Rusku, kde jsem v horečkách kromě koncertů obsolvoval i celodenní vysedávání v porotách mezinárodní kytarové soutěže, na mistrovských kurzech, přednáškách a dalších podobných akcích. Vše bylo zřejmě nutné prožít proto, abych s o to větší radostí natočil tohle album. Byly to dva krásné dny, během nichž jsem se nejen téměř uzdravil, ale díky vnímavému publiku vznikla neobyčejná, naplňující a tvůrčí atmosféra. Věřím, že ji z tohoto záznamu pocítíte i vy.

Štěpán Rak


Rok vydání: 2010
Cena: Kč 320,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Domov můj - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak a Jan-Matěj Rak

Po dlouhých přípravách se Štěpán Rak rozhodl k vydání svého nového cd s názvem „Domov můj“. Inspirací mu bylo především sté výročí založení Československa, k němuž s Alfredem Strejčkem chystali 24. společný pořad Vivat Respublica, jehož nedílnou součástí měla být i fantazie na obě národní hymny. Štěpán Rak tuto kompozici pojal jako historickou anabázi vzniku obou hymen uvedených Fanfárami a reminiscencí na Hašlerovu melodii Ta naše písnička česká.

Jedinečným přínosem alba „Domov můj“ je však to, že poprvé v historii se ve dvou nahrávkách spojí dva světové unikáty, a to kamenná kytara z dílny Jana Řeřichy, kterou v roce 2006 věnoval Štěpánu Rakovi a autentická dřevěná kytara z roku 1830, kterou pro Jana-Matěje Raka zrestauroval Václav Svoboda.

K teplu domova patří nedílně i šálek čaje, vůně romantiky a pohádky, a právě toto vše je na novém disku Štěpána Raka bohatě zastoupeno. Autor se rozhodl natočit album živě pro zachycení autentické atmosféry, čímž si posluchači mohou plně vychutnat jedinečnou akustiku tří poutních kostelů (Žamberk, Neratov, Dolní Hedeč).

Předposlední ukázkou je krátká citace z mimořádně úspěšného hudebně-literárního pořadu Alfreda Strejčka a Štěpána Raka „Vivat Comenius“, který zhlédlo publikum ve 34 zemích 4 kontinentů. Na všech těchto koncertech zazněla jako přídavek „Vzpomínka na Prahu“. Právě tato skladba, symbolizující lásku k domovu, odstartovala před třiceti lety dlouholetou uměleckou spolupráci Štěpána Raka a Alfreda Strejčka, kterému je věnována.


Rok vydání: 2018
Cena: Kč 320,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Chvála čaje - Štěpán Rak e-shop

Když kytara Štěpána Raka zní jako orchestr, jsem vždy fascinován. Neméně když se tiše osamostatní na rozsochaté téma CIT. Pojí-li k němu navíc CHVÁLA ČAJE, šíří se vůkol fantazie, rozum, lakoničnost i meditace: prostor se chví, myšlenka se tříbí, do hry stupuje SEN ...
Ludvík Kundera, Kunštát 19.7.2005
Papírový slim obal.


Rok vydání: 2005
Cena: Kč 200,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Písně ztraceného ráje -  Hoši od Bobří řeky - mp3 formát - Štěpán Rak e-shop

NOVINKA NA E-SHOPU
Drazí přátelé, rád bych Vám nabídnul na mém webu novinku roku 2021. Jedná se o digitální podobu původní nahrávky - Písně ztraceného ráje - Hoši od Bobří řeky, kterou jsme společně s Alfredem Strejček natočili v Českém rozhlase Ostrava již v roce 1998 a kterou jsme v roce 2005 vydali, z dnešního pohledu již na překonané audio kazetě. Toto dílo bylo zamýšleno jako pocta Jaroslavu Foglarovi - Jestřábovi, který odletěl do jiného nebe již v roce 1999.


O nahrávce:
Příběhy Hochů od Bobří řeky, citace z knih Strach nad Bobří řekou a Boj o první místo, písně Štěpána Raka a jeho syna Matěje s foglarovskou inspirací na texty Standy Kadlece - to je naše pocta Jaroslavu Foglarovi a jeho skautským kamarádům.


Podrobnější popis projektu:
Projekt zrál několik let, během nichž jsme pro Český rozhlas společně s Dr. Jiřím Hromádko připravovali a natáčeli průřez celým Foglarovým dílem. Byla to radostná práce a radostná setkávání s autorem. Nejprve v jeho půdní klubovně v Křišťanově ulici, pak na pódiu pražské Lucerny při křtu Štěpánova projektu Teskně hučí Niagar, v klubu Mlejn při premiéře scénické podoby této nahrávky, v dalších sálech a klubech, ale také v nemocničním pokoji a naposledy na jevišti divadla Semafor při křtu historického vydání Rychlých šípů. Zde jsme se společně s ing. Karlem Zelníčkem, ředitelem vydavatelství Olympia, stali kmotry.

Pan Foglar byl nesmírně vstřícný a laskavý člověk. Nepíše se mi snadno v minulém čase. Ale nahrávka, pořízená našimi ostravskými přáteli v létě 1998 se dostává do vašich rukou teprve ve chvíli, kdy Jestřáb odešel hledat dobrodružství a kamarádství do země své maminky, kterou tak vroucně miloval.

Texty a melodiemi z této nahrávky jsme se s ním loučili počátkem února 1999 i při smutečním obřadu.

Nechť nostalgie, které jsme oba plni, nepřehluší oslavu mládí a života plného foglarovských ideálů.

Díky pane Foglare za naději a za přátelství.
Alfred Strejček a Štěpán Rak


Texty vybral a sestavil Alfred Strejček
Texty písní: Stanislav Kadlec a Jan Matěj Rak
Písně složili: Štěpán Rak a Jan Matěj Rak
Režie: Ivan Misař, mistr zvuku: Lubomír Výrek
Foto: Jan Matěj Rak, ilustrace: Marko Čermák
Produkce: Zlata Holušová, sleeve-note: Alfred Strejček
Natočeno v Českém rozhlase Ostrava v roce 1998
Design: studio Rock Art Design
FORMÁT MP3 - 320 kbps (velikost: 136 MB)
Po zaplacení obdržíte na Vaši e-mailovou adresu webový odkaz na stažení souboru ve formátu mp3, který můžete pak přehrávat v počítači, telefonu, tabletu ...


Rok vydání: 2021
Cena: Kč 290,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Hrejme dále... Alfred Strejček, David Vávra, Pavel Pafko - Štěpán Rak e-shop

NOVINKA NA E-SHOPU
Drazí přátelé, rád bych Vám nabídnul novinku roku 2020 - Knihu s názvem Hrejme dále. Tuto knihu jsme vydali společně s Davidem Vávrou a Pavlem Pafkem v nakladatelství Maxdorf. Děkuji za Vaši podporu. Alfred Strejček

Oficiální anotace knihy: Dva zcela odlišné osudy, propojené podobnou osobní tragédi. Kniha dvou osobností, popisujících svůj boj s náhlou nemocí, která je upoutala na lůžko. Bojovali a bojují nejen o to, aby mohli opět chodit a být soběstační, ale aby vůbec přežili. Dvě různé, a přesto tak podobné výpovědi o stavu duše, která bojuje o přežití a o kvalitu života. Herec, moderátor, hudebník, scenárista a pedagog Alfred Strejček onemocněl Guillainovy´m-Barrého syndromem. Díky spolku SILOU HLASU, z.s. mohl napsat svoji část knihy výhradně za pomoci svého hlasu. Architekt a herec David Vávra se zase dlouho potýkal s neuvěřitelnými následky boreliózy. Příběhy obou mužů jsou doplněné pohledy jejich partnerek a také lékařů. Všechny tyto osudy spojil dohromady profesor Pavel Pafko a Nadace ETERNITY pomohla zrození jedinečného příběhu v knižní podobě.

Prolistovat ukázku knihy


Ohlasy na knihu HREJME DÁLE… vydanou v roce 2020

Vážený a vzácný pane Alfrede,
dopisy si nepíšeme příliš často, přesněji řečeno vůbec. Ale tentokrát se Vám musím ozvat. Ježíšek mi prostřednictvím Jitky daroval Vaši knížku, ve které mi schází už jen Váš autogram, ale po jejím přečtení jsem nabyl přesvědčení, že i toho se jednou dočkám. Chci Vám sdělit, že síla, která z ní vyzařuje je obdivuhodná a cesta, kterou jste si ve své situaci zvolil je jediná správná, což ostatně víte. Kdyby tu knihu napsal někdo jiný než Vy, doporučil bych Vám, abyste si ji přečetl, protože je to návod jak přežít a zvítězit. Měla by se dostat do rukou všech, kteří se ocitli v jakékoliv těžké situaci a nepatří mezi ty, kteří se vzdávají.

Moc Vám za ni děkuju a těším se na den, kdy si zajdete do Semaforu, podívat se na tu skvělou herečku Molavcovou.
Aby to bylo brzy Vám upřímně přeje

Jistej Jiří Suchý.

Dočetl jsem "Freda".
A zcela intuitivně volám "Klobouk dolů všichni, před takovouto vůlí k životu".
Vůlí, která "nakazila" všechny zainteresované, včetně Vás.
Moje drahá manželka pod silnými opiáty bohužel vůli opustila a zemřela.
I to je však cesta. Cesta do nadpřirozena, "mezi bohy".
"Fred" je výjimečný a již teď dokázal nemožné.
Další pokrok bude jen pokračováním zázraku vůle a duše. Jsem přesvědčen, že na této cestě nejen, že neztratí nikoho ze svých početných přatel, ale jejich řady ještě rozšíři.
Zcela výjimečnou a ústřední pozici zaujímáte však Vy - Jitka Molavcová.
I před Vámi proto všichni "smekněme klobouk".
Víte, při čtení knížky Hrejme dál jsem si hluboce uvědomil tu tenounkou hranici mezi životem a smrtí. Vy ženy ji máte oproti mužům poněkud přírodně pevnější, ale to by nás muže nemělo ospravedlňovat vzdávat život bez boje. Viz např. David Vávra.
Velice téžké je, co jsem si při čtení knížky vybavoval, svůj život umět prožít. Nalézat své limity a možnosti. Nemám tím na mysli ty různé extremisty.
Ne ne, myslím tím normální život. Náš život je a bude jak krásný, tak krutý.
A ještě jedna věc mě oslovila. Humor a smích.
Kdysi jsem miloval V+W, ale postupem času jsem je někde potratil.
A jenom částečně je našel u her Smoljaka+Svěráka. Humor je opravdu kořením života. Je asi přirozené, že ženy oceňují jiný styl humoru než muži.
Proto by se manželé i přátelé měli co nejusilovněji najít humor, který je spoji, který bude společný. A "Fred" má, díky Bohu, bytostný vztah
k humoru a tedy i k osvobozujícímu a posilujícímu smíchu.
Nechci Vám a 'Fredovi" na závěr nic jednoduše přát. Na to jsem příliš daleko od dění. Nicméné přeji, aby vyhrál ŽIVOT.

Ing František Lukáš, t.č. uklizeč v Podolí

Dobrý večer,
četla jsem Vaši knížku jedním dechem. Osobní výpověď člověka, který něčím podobným jako Vy prošel a prochází, má nesmírnou hodnotu pro nás pro všechny...
Přečetla jsem již několik knih o prožitcích osob s těžkými poúrazovými i depresivními stavy. Vaše vzácné onemocnění má navíc svá specifika, průběh se zrádnými reakcemi imunitního systému. Je neuvěřitelné kolika komplikacemi, kolika perpetiemi jste již prošel.
Obdivuji Vaši paměť, schopnost všechny ty tělesné i psychické stavy tak dokonale popsat. Je úžasné, že Váš mozek tak skvěle funguje, nejen že jste schopen tak dobře ovládat ono speciální PC, ale hlavně, že jste schopen využívat svého ohromného odborného potenciálu pro organizaci kulturních akcích s vlastní účastí.
Máte skvělé zázemí, ale přesto obdivuji Vaši vnitřní sílu.
Jitka mi poslala i svůj dovětek, opravdu krásné vyznání.
Kdo jiný by ho měl napsat! Gratuluji.

Doc. MUDr. Staša Bartůňková CSc.D

Drahý Alfrede, přečetla jsem Váš příběh, napínavý a plný zvratů, úzkostných propadů a malých vítězství především jako povzbuzení
a příklad pro nás někdy malomyslné.
Váš text se čte jako detektivka psaná bohatým jazykem, a pro mě jako milovnici autentických příběhů je rozhodující, že je to skutečnost a ne fikce.
OBDIV k Vám je nasnadě, Vaše vůle se mi jeví jako neuvěřitelná. Stalo se, že Osud ukázal na Vás jako by věděl, že si vybral soupeře vzácné a nevídané vůle, který se s ním nemilosrdně popere.
Ocenila jsem, že si pamatujete nejenom všechny skutečné události těch dvou let, ale také své blouznivé sny hodné básníka. Co mě zasáhlo, je Váš vděk všem přátelům a pečujícímu personálu a lékařům, protože vím, že vděčnost existuje jen u lidí vysoké mravní úrovně. Co jsem si při čtení Vašeho textu potvrdila je to, že jste ČLOVĚK LÁSKY. K životu, k lidem, k dcerám a k naší milované Jitušce. Přeju si, aby láska, kterou v sobě nosíte, Vás přenesla přes hory, přes úskalí vzdorující diagnózy, přes nástrahy zdravotních komplikací. Váš duch prokázal, že je připraven utkat se
se strohými lékařskými předpověďmi. Váš umanutý boj mi připomíná Tyršovo provolání – TAM SVĚT SE HNE, KAM SE SÍLA NAPŘE!
Držím palce ze všech sil, a moc se těším na naše setkání, mám Vás ráda,

Vaše Olga Sommerová

Jitko moje milá, milý Frede,
jedním dechem poslouchám ze svého PC ten příběh, jde mi vnitřním viděním film, při němž mi vlastní tělo chvílemi tuhne úzkostí, tou přirozenou reakcí z představ utrpení...
Současně ovšem prosakují skrz vlny strachu a odporu k trápením těla i duše ty božské jiskry, světelná poselství ducha, jímž je dán smysl všeho, tedy i bolesti, strádání a boje s ním spojeným. Ta kompozice má najednou jasné směřování k bodu, v němž je obsažen celý vesmír, celý ten nekonečný kolotoč proměn energií, přetavujících "ne moc" v Nietscheho "vůli k moci". A já si uvědomuji, jak jsem silně obdarována tou možností být účastna, být ve spojení. Jsem nesmírně posílena, vděčná a dojatá. děkuji vám oběma, Vám, silný a krásný Frede, a Tobě, báječná Jitko, kometo blýskavá na Fredově nebi, spouštějící na zem
duhu splněných přání. Děkuji Vám a objímám z dálky.
Vaše Olga Anna

Olga Štěpánová - Anna Markowitz

Dobrý den, Štěpáne,
knihu jsem si dávno objednala, hned jak se objevila, čte se opravdu jedním dechem. A člověk opravdu před Fredem smeká, co všechno zkusil a stále má v sobě tolik optimismu, pokory a neskonalou moudrost a přehled o všem...A energii je schopen rozdávat nám " relativně zdravým". Dávno říkám, že má v sobě něco božského:-) . A pak - jak se praví v jedné písni : Všechny bolesti utiší láska... Neznám nikoho, kdo by toho tolik dokázal a s takovou noblesou.
Mnoho pozdravů

Jitka Morávková

Knihu jsem si koupila hned jak vyšla a přečetla ji jedním dechem. Je úžasně napsaná.
Pěkný den přeji a hodně zdraví Vám i panu Strejčkovi.

Ratajová Dagmar


Rok vydání: 2020
Cena: Kč 208,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Alfred Strejček - Ohlédnutí 70  - Štěpán Rak e-shop

CD vydané u příležitosti 70. narozenin Alfreda Strejčka (2011). Ohlédnutí za úspěšnými pořady posledních dvaceti let a na spolupráci Alfreda Strejčka se Štěpánem Rakem, Jitkou Molavcovou, Jiřím Hlaváčem, Jiřím Pavlicou, Pavlem Jurkovičem a Jaroslavem Krčkem.


Rok vydání: 2011
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Vivat Comenius - Štěpán Rak e-shop

V dokonalé symbióze komponované hudby Štěpána Raka a mistrovském přednesu Alfreda Strejčka vyznívají stále myšlenky Komenského neobyčejně živě, jakoby je tento veliký myslitel psal pro dnešek. Představení má zvláštní, sugestivní atmosféru oživlého poselství dávných věků. „Chtěl jsem jen burcovat k tužbám po plnější a pravdivější moudrosti a poukazoval jsem na to, čeho by se dalo dosíci, kdybychom se věci vážně chopili.“

Vše na tomto světě lze napravit, ale jen jemným teplem lásky, neboť jinak je to nemožno.
J. A. Komenský


Rok vydání: 2002
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Rozmary - noty Štěpán Rak - Štěpán Rak e-shop

Rozmary - cyklus instruktivních skladeb pro kytaru od Štěpána Raka. Jedná se o originální archívní kousky vydané v roce 1985. Každý sešit je opatřen originálním podpisem Štěpána Raka. Rozsah 20 stran, 26 skladeb.

Tyto notové sešity jsou k dispozici pouze přes e-shop, nikde jinde nelze zakoupit.
Raritní kousky, vhodné i pro sběratele :)


Rok vydání: 1985
Cena: Kč 150,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Hrajeme spolu - noty Štěpán Rak - Štěpán Rak e-shop

Hrajeme spolu je notový sešit pro kytaru od Štěpána Raka. Jedná se o originální archívní kousky vydané v roce 1990. Každý sešit je opatřen originálním podpisem Štěpána Raka. Rozsah 11 stran, 4 skladby.

Tyto notové sešity jsou k dispozici pouze přes e-shop, nikde jinde nelze zakoupit.
Raritní kousky, vhodné i pro sběratele :)


Rok vydání: 1990
Cena: Kč 150,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Dětem - snadné skladby pro malé kytaristy, Štěpán Rak - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak patří dnes bezesporu k nejvýznamnějším osobnostem české hudby. Je uznávaným kytarovým virtuosem, respektovaným kytarovým pedagogem a renomovaným skladatelem s bohatou melodickou invencí.

Jeho tvorba pro nejmladší kytaristy není příliš rozsáhlá, o to více určitě potěší ctitele jeho umění cyklus jedenácti drobných dětských přednesových skladbiček, plných okouzlujících melodických nápadů.

Technicky nepříliš náročné kousky mohou hrát kytaristé již od 3. ročníku. A protože je Štěpán Rak nejen skvělý kytarista a skladatel, ale také výborný a nápaditý fotograf, zdobí obálku publikace jeden z jeho pozoruhodných snímků.


Rok vydání: 2015
Cena: Kč 160,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Spirála moudrosti - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak, Alfred Strejček, Jitka Molavcová
CD nabízí jedinečnou zvukovou podobu myšlenek inspirovaných vizí naší přední jasnovidky Jaroslavy Urbanové.

CD Spirála moudrosti vzniklo na podkladě stejnojmenné knihy Jaroslavy Urbanové, známé svými schopnostmi pohybovat se světy “mezi nebem a zemí”. Už v sedmdesátých letech minulého století psala krom jiných prognóz i o pádu Berlínské zdi, rozpadu Sovětského svazu a posléze i Československa. Díky daru komunikace s paranormálními světy napsala i knihu Spirála moudrosti, aneb Duchové slavných promluvili. Spolu s Alfredem Strejčkem a Jitkou Molavcovou jsme byli knihou tak nadšeni, že Alfred vytvořil scénář a propůjčil nahrávce svůj neopakovatelný hlas, Jitka pak přidala citlivou a hluboce vnímavou duši a já své improvizační vytržení a vznikla unikátní nahrávka, jež se opravdu zrodila, jak se říká, tady a teď. Vše jsme natočili jako dárek paní Urbanové a jejímu manželovi, prof. Štěpánu Urbanovi jako poctu in memoriam bez nároku na honorář. Byl to právě pan profesor, kdo mne zasvětil do těchto oborů lidské činnosti. Astrologii například považoval spíše za umění a nevyčerpatelnou uměleckou inspiraci.

Křest se konal v galerii Akademie Múzických Umění v Praze a jsme hrdí na to, že se jej obětavě a také bez nároku na honorář ujal krátce před svou smrtí a už vážně nemocný umělec takového formátu, jakým byl pan Radovan Lukavský.

Věřím, že toto album vás přenese do světů oněch tuláků po hvězdách a že vám poskytne hluboké umělecké zážitky.

Štěpán Rak


Rok vydání: 2006
Cena: Kč 150,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Obraz ze života mého - Máchovské nokturno - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak a Alfred Strejček
Hold knížeti českých básníků s texty K.H. Máchy, zhudebněné Štěpánem Rakem a Alfredem Strejčkem. Zazní autobiografický milostný příběh Marinka a fragmenty z Máchových veršů a z jeho Krkonošské pouti. Máchovy texty zazní v původní podobě, bez pozdějších jazykových úprav. MC nabízí setkání s jedinečným světem Máchova génia a představuje naši mateřštinu v krystalické podobě tak, jak zněla v dobách národního obrození.


Rok vydání: 2001
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Ježkovy vwoči - Štěpán Rak e-shop

Jan-Matěj Rak a hosté

Písničky a skladby, které na této nahrávce uslyšíte, bývali kdysi šlágry, na něž se tančilo a jež si zpívala celá země.


Rok vydání: 2007
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Všechny ty jednoduché věci  - Štěpán Rak e-shop

Jan-Matěj Rak

První autorské album kytaristy a písničkáře Jana-Matěje Raka

Toto album není v současné době dostupné!


Rok vydání: 2012
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Prolog - Štěpán Rak e-shop

Komplet CD + DVD.
Účinkují: PF Quartet
Skladby od: Štěpán Rak, Milan Tesař, Jarmila Mazourová, Karel Fleschlinger


Rok vydání: 2009
Cena: Kč 380,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Vivat Carolus Quartus  - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak a Alfred Strejček

Koncertní hold Otci vlasti, českému králi
a římskému císaři Karlu IV.


Rok vydání: 2007
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Terra Australis II. - Štěpán Rak e-shop

Rakova kytara opět překvapuje, dojímá, pláče, raduje se, děsí a okouzluje. Nechme se unášet jeho hudbou do záhadné země pod Jižním Křížem, plné exotických dešťových pralesů, divoké přírody a původních obyvatel a těšme se z vjemů rozdílných horizontů, barev, vůní, pocitů a nálad.


Rok vydání: 1996
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Terra Australis I. - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak po návštěvě "Terry Australis" pocítil neodolatelné vnitřní nutkání k tomu, aby svými pozoruhodnými technickými a hudebními prostředky ztvárnil své pocity v rozhlehlém stejnojmenném hudebním díle.


Rok vydání: 1994
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Hledání lásky - Štěpán Rak e-shop

Alfréd Strejček a Štěpán Rak

Stále s námi zůstává víra, naděje, láska.
To trojí.
Ale největší z nich je láska.


Rok vydání: 1997
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Cesty naděje - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak a Alfred Strejček
Čtrnáct zastavení na cestách naděje pro připomenutí, že víra i láska může hory přenášet a že nikdy ještě není vše ztraceno.


Rok vydání: 2007
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Eduard Ingriš - Muž, který měl být zapomenut - Štěpán Rak e-shop

Štěpán Rak, Alfred Strejček, Jan-Matěj Rak
Životní příběh skauta, mořeplavce, fotografa, kameramana, ale především velkého hudebníka. S využitím deníku Eduarda Ingriše, seminární práce Vladislava Petráška a vypravování Niny Ingrišové napsal Alfréd Strejček.


Rok vydání: 2010
Cena: Kč 300,-


koupit v e-shopu »

 

» Zobrazit skladby a ukázky

 
 
Kniha - Píseň pro vílu (Skladby pro malé kytaristy) - Štěpán Rak - Štěpán Rak e-shop

Kniha - Píseň pro vílu (Skladby pro malé kytaristy) - Štěpán Rak

Hravost a tvořivost dětské duše byla velkou inspirací při vzniku tohoto neokázalého skladatelského počinu. Nese v sobě poselství, které je o to cennější, že jeho adresáty jsou děti, začínající talentovaní kytaristé.

Při prvním pohledu na noty, jejichž tvůrcem je světově uznávaný skladatel a koncertní kytarista, profesor Štěpán Rak, má člověk přímo živelnou chuť zkusit to taky.

Mistrně napsané a snadno hratelné skladbičky vaše děti i vás naplní radostí z možnosti společného muzicírování.

Nezapomínejte, vy odrostlejší, KDO SE NESTANE ZNOVU DÍTĚTEM, NEVEJDE DO KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉHO. Přeložím-li tento biblický text do běžné řeči - zůstaňte dětmi i vy, a nezapomínejte si spolu s nimi hrát. Pomůžete světu i sobě.

Alfred Strejček


Rok vydání: 2016
Cena: Kč 130,-


koupit v e-shopu »

 

 
 
Dvanáct znamení lásky - kniha Štěpána Urbana - Štěpán Rak e-shop

Dosavadní literární tvorba profesora Štěpána Urbana si získala čtenáře u nás i v zahraničí. Nejinak tomu jistě bude i s knihou „Dvanáct znamení lásky“, kterou psal autor sobě i svým čtenářům pro radost.

Je určena pro chvíle odpočinku, ale zároveň poslouží i k hlubšímu zamyšlení nad znameními zvěrokruhu a významem jejich sdělení pro člověka. „Dar svobodné vůle,“ říkával Štěpán Urban, „nám byl poskytnut především proto, abychom se dokázali ovládat a žít etičtěji. Takové je hlavní poslání astrologie.“ Lidé by se měli častěji dívat ke hvězdám a vnímat jejich jas. Možná by se jim potom i mnohá tajemství vesmíru zdála být jasnější.

Předmluva a spolupráce na knize Štěpán Rak.


Rok vydání: 2016
Cena: Kč 269,-


koupit v e-shopu »

 

 

Internetový obchod provozuje: Jana Marshall, Nábřeží SPB 452/22, 708 00 Ostrava-Poruba, IČ: 73102881, neplátce DPH

 

Štěpán Rak - on-line nabídka CD, knih, notových sešitů...

 

 


Životopis | Rozhovory | Koncerty | Pořady | Technika | Skladby | Fotogalerie | CD a e-shop | Video | Něco navíc... | Spolupráce | Kontakt | Pořadatel

 

  • Facebook profil Štěpána Raka
  • Youtube kanál Štěpána Raka

 

Copyright © 2018 Štěpán Rak
Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
website by » papaguy.netKudyznudy.cz - tipy na výlet